Specjalistyczna Przychodnia
Weterynaryjna ANIMAL.MED
w Gdańsku
Specjalistyczna Przychodnia
Weterynaryjna ANIMAL.MED
w Gdańsku
Usługi zrealizowane dla klienta
Zadanie
Zadanie
Uruchomienie pracowni rentgenowskiej z trzema urządzeniami RTG w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej ANIMAL.MED w Gdańsku.
Gdybym trafił do Radiovet za pierwszym razem, udałoby się uniknąć trwającego miesiącami postępowania, stresu i zbędnych kosztów.
Mirosław Przeworski – Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna ANIMAL.MED w Gdańsku
Jak to rozwiązaliśmy
Jak to rozwiązaliśmy
Raz na jakiś czas trafia do nas klient, który ma wcześniejsze przykre doświadczenia z legalizacją pracowni rentgenowskiej. Kilkumiesięczne postępowanie, wezwania do wniesienia wyjaśnień, odmowy wydania zezwoleń – strata czasu i nerwów w czystej postaci.
W takiej sytuacji na pierwszym etapie współpracy zapoznajemy się z całą historią komunikacji z Państwową Agencją Atomistyki i budujemy zaufanie na linii dostawca-klient.
Analizujemy, gdzie zostały popełnione błędy. Omawiamy możliwe scenariusze. Ustalamy plan działania. Wprost informujemy, czy legalizacja pracowni w zastanych warunkach jest możliwa, czy też trzeba spełnić dodatkowe wymagania formalne.
A przede wszystkim – jesteśmy dostępni. Odbieramy telefony, odpisujemy na wiadomości – komunikujemy się. Dotrzymujemy terminów. Słowem – pracujemy tak samo, jak z każdym innym klientem. Dla nas – normalny tryb pracy. Dla klienta – pozytywne zaskoczenie.
W przypadku ANIMAL.MED w pracowni rentgenowskiej miały być stosowane trzy urządzenia – aparat stomatologiczny, standardowy punktowy generator weterynaryjny oraz tomograf CBCT.
Problem polegał na tym, że pomieszczenie przewidziane na pracownię było za małe. Co prawda wszystkie urządzenia się mieściły i ergonomia pracy mogła zostać zachowana, ale zgodnie z przepisami jedno z urządzeń wymagało większego metrażu niż był dostępny. Dr Przeworski nie został niestety o tym poinformowany – ani przez dystrybutora sprzętu, ani przez pierwotnego projektanta pracowni.
Poszukiwanie brakujących metrów
Aranżując pomieszczenia przychodni, inwestorzy zazwyczaj wyznaczają pracownię rentgenowską i skupiają się na zachowaniu właściwego odstępu wiązki głównej od najbliższej ze ścian.
Mało kto jednak ma świadomość, że w przypadku tomografu CBCT liczy się nie odstęp wiązki od ściany, tylko minimalna powierzchnia pomieszczenia.
I to niestety było problemem w ANIMAL.MED. Planowana pracownia miała niewiele ponad 6 m2. A potrzebowaliśmy 10 m2.
Rozpatrywaliśmy kilka scenariuszy. Zamiana pomieszczeń, uruchomienie dwóch pracowni zamiast jednej. Stanęło na przesunięciu ściany i wygospodarowaniu 10,08 m2 kosztem innego pomieszczenia.
Wyburzenie ściany i złożenie nowego wniosku
Zamknięcie przychodni na nieoczekiwany remont było mało przyjaznym, ale jedynym rozwiązaniem dostępnym w przypadku ANIMAL.MED .
Dr Przeworski przeprowadził całą operację w rekordowym czasie 72 godzin. Po potwierdzeniu zgodności wymiarów pracowni z wymaganiami wznowiliśmy postępowanie w PAA.
Inspektorzy dozoru jądrowego Państwowej Agencji Atomistyki nie mieli żadnych uwag.
Zezwolenie zostało wydane, a ANIMAL.MED uzyskał szerokie możliwości diagnostyczne dzięki trzem nowoczesnym generatorom rentgenowskim.
Rezultat
Rezultat
Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna ANIMAL.MED uruchomiła bezpieczną pracownię rentgenowską z trzema urządzeniami wytwarzającymi promieniowanie jonizujące – aparatem stomatologicznym, generatorem zdjęciowym oraz nowoczesnym tomografem komputerowym klasy CBCT.
Trzy aparaty do diagnostyki obrazowej
Tyle urządzeń pracuje naprzemiennie w pracowni rentgenowskiej ANIMAL.MED w Gdańsku
Spokój i zdrowie
Dzięki naszej pomocy właściciel przychodni nie tylko zyskał zezwolenie, ale też odzyskał to, co w życiu ważne
Jeśli chcesz uzyskać zezwolenie PAA szybko i bez problemów – idź do Zandberga
Mirosław Przeworski – Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna ANIMAL.MED w Gdańsku
Sprawdź też Inne realizacje
Opracowaliśmy dla Ciebie zestaw dobrych praktyk dla lekarza weterynarii planującego uruchomienie działalności z aparatem rentgenowskim.
Jeśli nie wiesz od czego zacząć legalizację pracowni lub pracę z urządzeniem rentgenowskim w terenie, zacznij wskazania swojego adresu email w formularzu poniżej. Wyślemy Ci materiał zawierający – w naszej ocenie – najważniejsze informacje w tym zakresie.
W przyszłości – raz na jakiś czas – będziemy przesyłać istotne dla Ciebie wiadomości związane z prowadzeniem działalności w narażeniu.